Společně chráníme občany města Radnice

Automatizovaný externí defibrilátor

Jako secialisté na BOZP a požární ochranu se snažíme angažovat i do jiných veřejně prospěšných projektů, které přidávají určitým způsobem hodnotu společnosti. Nedávno jsme společně s představiteli města Radnice a ve spolupráci s městským úřadem dodali do města automatizovaný externí defibrilátor (AED). Této spolupráce si velmi ceníme, protože díky ní se město Radnice stalo ještě bezpečnějším místem pro své občany. Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je přístroj používaný k poskytnutí rychlého a efektivního zásahu při zástavě srdce, kdy je potřeba defibrilace. Tento přístroj je navržen tak, aby byl snadno použitelný i lidmi bez zdravotnického vzdělání a školení, což může být klíčové v situacích mimo nemocnice, jako jsou veřejná místa, sportovní akce, letiště, nákupní centra a další.

AED-Radnice

Strategické umístění

Přístroj je strategicky umístěn vedle bankomatu na budově Městského úřadu Radnice. Tato lokalita byla vybrána s ohledem na její veřejnou dostupnost a snadný přístup v případě nouze. AED je zabudovaný v elektronické úřední desce, kterou jsme speciálně upravili pro tento účel. Schránka je jasně označena, takže ji každý v případě potřeby velmi snadno najde.

Podrobný návod k použití

Automatizovaný externí defibrilátor jsme vybavili informační tabulí s podrobným návodem k použití. I když je zařízení relativně snadné používat, tak je lepší mít v krizových situacích k dispozici jednoduchý návod, který poskytne potřebné informace a kroky, které je nutné v případě nouze podstoupit. To zahrnuje jak připojení elektrod k tělu postiženého, tak i samotné použití defibrilátoru. Defibrilátor musí být stoprocentně funkční. Pravidelné revize zařízení jsou pro nás samozřejmostí.

Záchranu života mužeme zvládnout všichni

Touto spoluprací s městem Radnice apelujeme na její občany, aby v případě nutnosti neváhali náš přístroj použít. Rychlé reakce a poskytnutí první pomoci v případě srdečního selhání jsou zásadní. Každá vteřina může být rozhodující a AED může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Zároveň však pevně věříme, že náš přístroj nebude muset být nikdy použit.

Město Radnice investuje do bezpečnosti

Automatizovaný externí defibrilátor představuje důležitý krok směrem k větší bezpečnosti města. Je to zařízení, které může zachránit životy a poskytuje občanům rychlý a snadný přístup ke zdravotní pomoci v případě srdečního selhání. Město Radnice se stará o své občany a instalace AED je jen dalším důkazem této péče.

Doufáme, že tento přístroj nikdy nebude muset být použit, ale pokud ano, bude schopný zachránit život. Jsme hrdí na to, že společně můžeme zvýšit bezpečnost a ochranu města Radnice.

 

Potřebujte řešení v rámci bezpečnosti?

Kontaktujte nás