Hasicí přístroje

Rescue Group vám zprostředkuje ty nejspolehlivěší hasicí přístroje, které vás nikdy nezklamou. O hasicí přístroje se vám také postaráme. Umíme provádět jejich revize včetně tlakových zkoušek a postaráme se o doplňování hasiva. Hasicí přístroje vás naučíme i používat v rámci našich špičkových školení požární ochrany.

 

Typy hasicích přístrojů

Třídy požárů

Požáry se dělí do pěti základních skupin. Podle toho co a kde hoří bychom měli zvolit vhodný hasicí přístroj.

 

A - Běžné pevné látky bez přitomnosti elektrického proudu

B - Hořlavé kapaliny jako benzín, syntetické oleje, barvy

C - Hořlavé plyny

D - Hořlavé kovy - nejčastěji v bateriích, například lithium

F - Rostlinné tuky a oleje

 

Hasicí přístroje zajišťujeme od nákupu po servis

V rámci požární ochrany je přítomnost hasicích přístrojů nezbytnou součástí vybavení každého provozu. V rámci počátečního vyhodnocení rizik vám řekneme jaké typy hasicích přístrojů jsou do vašeho provozu nejlepší. Hasicí přístroje vám můžeme zprostředkovat a díky naší skvěle vybavené dílně je můžeme později i servisovat, podrobovat tlakovým zkouškám a v případě použití umíme i doplnit hasivo. Hasící přístroje mají také velký význam v celé oblasti BOZP.

Vodní hasicí přístroj je základem například pro zemědělské provozy, kde hrozí vznícení pevných látek v místech, kde není přiveden elektrický proud. Práškový hasicí přístroj vyniká svou univerzálností a kromě vysloveně specifických tříd požáru D a F s ním uhasíte prakticky všechno, jenom pozor, umí udělat hodně nepořádku, především v uzavřených prostorech. Hašení v čistotě nabídne sněhový hasicí přístroj, který je naprosto vynikající pro požáry elektroniky, protože po něm nic nezůstává a nevodí elektřinu. Uhasí kapaliny i plyn, ale na požáry třídy A nebude fungovat ideálně. Pěnový hasicí přístroj je pak vlastně vylepšením vodního hasicího přístroje, který umí hasit i kapaliny a ve své speciální verzi pro hašení požárů třídy F je ideální volbou do kuchyňských provozů.

Pokud budete nákup hasicího přístroje řešit s námi, vždy je samozřejmostí dodání včetně držáku hasicího přístroje, revize a následného servisu.

 

Potřebujete spolehlivě řešit hasicí přístroje?

Kontaktujte nás